Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(10.00 - 18.00)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Dopravu máte ZADARMO
  1. Úvod
  2. NADOBÚDANIE A POUŽÍVANIE
NADOBÚDANIE A POUŽÍVANIE

Špecifické podmienky súvisiace s predajom zábavnej pyrotechniky:

Kupujúci svojou registráciou, a odsúhlasením obchodných podmienok prehlasuje, že v prípade objednávky na stránke www.PYROmarket.sk potvrdzuje svoj vek a zabezpečenie podmienok pre nadobúdanie a používanie pyrotechnických predmetov podľa nariadenia vlády SR č. č.58/2014 Z. z. o sprístupňovaní pyrotechnických výrobkov na trhu nasledovne:

Pyrotechnické výrobky sa nesmú sprístupniť na trhu osobám, ktorých je vek nižší ako

a)15 rokov ak ide o zábavnú pyrotechniku kategórie F1,

b)18 rokov ak ide o zábavnú pyrotechniku kategórie F2,

c)21 rokov ak ide o zábavnú pyrotechniku kategórie F3,

d)18 rokov ak ide o scénickú pyrotechniku kategórie T1 a iné pyrotechnické výrobky kategórie P1.

9.3 Pyrotechnické predmety kategórií F2 a F3 a podtriedy T1 sa nesmú používať najmä v uzatvorených miestnostiach, v blízkosti nemocníc a kostolov, detských zariadení, domovov dôchodcov, škôl, liečební a pri športových podujatiach.

Poučenie zákazníka: Zábavnú pyrotechniku používajte podľa návodu na použitie, uvedený na každom obale!

 

Používanie počas roka:

Od 1. septembra 2018 sa dopľňa zákon č.58/2014 Z. z. o používaní a predaji zábavnej pyrotechniky.

Voľný predaj zábavnej pyrotechniky kategórie F2 a F3 je od 1. do 31. decembra. Nákup týchto výrobkov pre spotrebiteľa od 1.januára do 30.novembra, je možný s predchádzajúcim súhlasom obce na základe písomnej žiadosti./ obsahuje:meno a priezvisko, adresu bydliska, miesto použitia, kategóriu a druh pyrotechnických výrobkov, čas predpokladaného začiatku a trvania/.

Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na nákup na firmu /živnosť/.

Súhlas si jednoducho vybavíte na príslušnom Obecnom Úrade - vytlačiť vzor ŽIADOSTI a SÚHLASU.

Voľný predaj petárd  a pyrotechniky F2 a F3, ktorých hlavným efektom je hluk, je od 28. do 31.decembra. Nákup týchto výrobkov pre spotrebiteľa od 1.januára do 27.decembra, je možný s predchádzajúcim súhlasom obce na základe písomnej žiadosti /ktoré obsahuje meno, priezvisko, adresu bydliska, miesto použitia, kategóriu a druh pyrotechnických výrobkov, čas predpokladaného začiatku a trvania používania/. Tieto obmedzenia sa nevzťahujú na nákup na firmu /živnosť, ďaľší predaj/.

Predaj a používanie zábavnej pyrotechniky kategórie F1, T1, P1 /dymovnicepochodne - stroboskopyprskavkydetská pyrotechnikalampióny šťastia/ nie je obmedzený.

 

Najčastejšie otázky - FAQ

Môžem si kúpiť pyrotechniku aj počas roka?

Áno, môžete. Existujú špecializované predajne a e-shopy s pyrotechnikou, ktoré sa zameriavajú na predaj pyrotechniky počas celého roka. Tieto predajné miesta majú školený personál a väčšinou ponúkajú certifikovanú pyrotechniku, vďaka čomu dokážu poskytnúť kvalitné výrobky, predajný servis a poradenstvo. Presne takým je miestom je aj e-shop https://pyromarket.sk/, kde nájdete široký sortiment pyrotechniky počas celého roka. 

Kedy je povolené používať pyrotechniku?

Pyrotechniku môžete používať celoročne. Existujú pyrotechnické kategórie, do ktorých sú rozdelené jednotlivé produkty a podľa týchto kategórií sú buď povolené bez obmedzení alebo na ich použitie potrebujete povolenie od príslušného úradu. 

Výrobky pyrotechnickej kategórie F1 a P1 je možné používať bez povolení počas celého roka. Pyrotechnika kategórií F2 a F3 sa počas roka používa len s vydaním povolením príslušného úradu. Pyrotechniku kategórie F4 je možné predávať a používať iba s platným preukazom pyrotechnika.

Ako odpáliť ohňostroj?

Každý certifikovaný ohňostroj musí mať schválený návod na použitie v príslušnom štátnom jazyku, ktorým sa je potrebné riadiť pri odpaľovaní. Spravidla je odpálenie ohňostroja jednoduché a zvládne ho aj laik. Väčšina bežne dostupných ohňostrojov (ktoré nie sú určené na profesionálne použitie), má 1 zápalnú šnúru. Ohňostroj je potrebné umiestniť na voľné priestranstvo, v dostatočnej vzdialenosti od budov a iných prekážok, zapáliť zápalnú šnúru a ustúpiť do bezpečnej vzdialenosti. 

Keďže každý ohňostroj je iný, nie je možné vo všeobecnosti povedať, aký je postup pre odpálenie iných ohňostrojov. Preto je potrebné si dôkladne prečítať návod na použitie a ten dodržiavať.

Je ohňostroj zakázaný?

Nie, použitie ohňostrojov nie je zakázané. Toto je najväčší omyl, s ktorým sa stretávame. Ak by ste chceli ohňostroje používať počas roka, potrebujete však povolenie príslušného miestneho úradu. Bez tohto povolenia môžete ohňostroj kategórie F2 a F3 používať v období od 31. decembra do 1. januára, kedy nie je použitie pyrotechniky nijako limitované. 

Urobil/a som si objednávku cez e-shop pyromarket.sk. Kedy môžem očakávať doručenie tovaru?

V obchodných podmienkach uvádzame, že objednávku môžete očakávať spravidla do 48 hodín od jej vychystania v našom sklade (platí počas pracovných dní). Neznamená to však, že objednávka bude automaticky doručená do 48 hodín od vytvorenia Vašej objednávky. Príprava objednávky v sklade, jej balenie a vychystanie predstavuje zložitý proces.  Okrem toho je niektoré objednávky potrebné telefonicky potvrdiť ešte predtým, ako budú pripravené alebo odoslané. 

Prešli už 3 dni, odkedy som si objednal/a. Prečo stále nemám svoju objednávku doma?

Zrejme sme sa pokúšali o telefonické overenie objednávky a nedokázali sme sa s Vami skontaktovať. Po 3 neúspešných pokusoch o kontaktovanie automaticky pozastavujeme odoslanie objednávky až dovtedy, kým sa zákazník neozve sám. Po 7 dňoch dôjde k stornovaniu objednávky. 

Môžem petardy pri zapaľovaní držať v ruke?

Nikdy nedržte petardy pri zapaľovaní v ruke. Pri používaní pyrotechniky vždy dbajte na to, aby ste ju používali podľa návodu na použitie. Iba tak je možné dosiahnuť, aby ste sa vyhli poraneniam. Petardy rozmiestnite jednotlivo na zem a každú zapáľte zvlášť. Dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť, aby ste sa vyhli poraneniam.

Keď si dnes urobím objednávku, kedy mi príde tovar?

Ak si urobíte objednávku v priebehu dopoludnia (teda do 12.00), je možné, že po jej úspešnom telefonickom overení bude expedovaná ešte v ten istý deň a môžete ju očakávať na nasledujúci deň.

Ak sa nám nepodarí objednávku overiť, čas odoslania sa, samozrejme, predlžuje.

Máte aj dopravu zdarma?

Áno, stačí, ak si objednáte tovar v hodnote minimálne 100 € a automaticky máte od nás dopravu zadarmo.

Koľko rokov musím mať, aby som si mohol/a objednať ohňostroj?

Predaj ohňostrojov a zábavnej pyrotechniky podlieha dosiahnutiu určitej vekovej hranice. Ak máte záujem o zábavnú pyrotechniku kategórie F1, musíte mať minimálne 15 rokov, veková hranica pre predaj pyrotechniky kategórie F2 je 18 rokov a pre pyrotechniku kategórie F3 je 21 rokov. Ak ste nedosiahli požadovanú zákonom stanovenú vekovú hranicu, urobte si objednávku na rodičov alebo súrodencov, ktorí túto vekovú hranicu spĺňajú (samozrejme s ich povolením, nakoľko sa niektoré objednávky telefonicky overujú).

Ktorá kuriérska spoločnosť mi doručí objednávku?

Prepravu objednaného tovaru vždy zabezpečujeme vlastnou dopravou alebo zmluvnými prepravcami. Nedá sa vopred určiť, kto bude prepravovať Vašu zásielku. Výber prepravcu sa vždy odvíja od najvýhodnejšej ceny za Vašu zásielku po zohľadnení hmotnosti a rozmerov balíka.

Ako vysoko strieľa ohňostroj?

To vždy záleží od veľkosti ráží. Podľa veľkosti ráže môžete očakávať veľkosť ohňostroja vo výške nasledovne:

20 mm priemer ráže - výška 20 - 30 metrov

30 mm priemer ráže - výška 30 - 40 metrov

50 mm priemer ráže - výška 40 - 50 metrov

Copyright © PYROmarket.sk